Kėrko nė shop

Kėrkimi nė detaje »
Kategoritė e Artikujve
 Ēaji Form – Dobėsimi (1)
 CD (89)
 Diverses (3)
 DVD (111)
 Gratis (3)
 Kapuq pėr namaz
 Krema (2)
 Kur'an
 Libra (284)
 Mjalti
 Mp3 (37)
 Orė me Ezan (1)
 Parfyma (44)
 Pllakata (2)
 Produktet e Farės sė zezė (8)
 Sexhade - Tepih pėr falje
 Tė ndryshme
 Tespih (2)
 Ujė Zemzemi (1)
Mė shumė pėr..
Dėrgesa dhe shėrbimet postare
Shėnimet e juaja private
Rregullorja
Reagimet e Klientėve
Index
Na kontaktoni
Informacionet
Kush jemi ne
Meny
Adresa e jonė
Lidhje
Vlerėsimi mbi artikuj
Pėrkthimi i El-Istiadhesė, El-Besmeles dhe i sures Fatiha
Great common sense here. Wish I\'d thguhot of that. ..
3 prej 5 Yjesh!
Artikuj tė rinjė
Face Wash with Black Seed ( Lani fytyrėn me farėn e zezė )
Face Wash with Black Seed ( Lani fytyrėn me farėn e zezė )
Prej CHF 6.90 CHF
.
Blerje e shpejtė
Bitte geben Sie die Artikelnummer aus unserem Katalog ein.
 
Mirë se vini në Shopin e Fondacionit të Rinisë Islame në Cyrih

KUJDES: Porositë jashtë Zvicrre i dërgojmë vetëm pasi ta bëni parapagesën.
Ju zgjidhni artikujt që dëshironi ti porositni dhe pastaj na kontaktoni në këtë adresë:
islamischen@sunrise.ch
pastaj ne ju tregojmë si mund ta bëni parapagesën.

Artikuj tė rinjė


Kompleti i Tefsirit tė Ibn Kethirit prej 8 Vėllimesh Kompleti i Tefsirit tė Ibn Kethirit prej 8 Vėllimesh
Titulli: Kompleti i Tefsirit të Ibn Kethirit 8 Vëllimet
Autor: Imam Ismail ibn Omer ibn Kethir
Përktheu: Mr. Bashkim Aliu
Redaktorë profesionalë: Mr. Mahir Hasani, Mr. Ajni Sinani
Redaktor gjuhësor: Dr. Hysen Matoshi
Korrektor: Nuridin Ahmeti
Formati: B5
Shtypi: Focus Print — Shkup
Përfaqësitë:
Për Kosovë: Libraria SIRA
Për Shqipëri: Nektari ESXH
Për Maqedoni: FURKAN ISM
Botues: Fondacioni i Rinisë Islame

Prej CHF 260.00 CHF
.
1 x 'Kompleti i Tefsirit tė Ibn Kethirit prej 8 Vėllimesh' Porositė
Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam
Titulli: Mjekësia e të Dërguarit alejhi selam
Autorë: Ibn Kajim el-Xheuzi
Përktheu:Hanife Alija-Dauti
Redaktor profesional: Mr. Sadik Mehmeti
Redaktor gjuhësor: Dr. Hysen Matoshi
Korrektor: Behar Kaçeli
Realizimi teknik dhe dizajni: Bashkim Mehani
Botues: Fondacioni i Rinisë Islame

Mjekësia pejgamberiane e ka një element hyjnor. Ky element i mjekësisë pejgamberiane krahasuar me mjekësinë e përgjithshme i ngjason raportit të mjekësisë së përgjithshme me mjekësinë popullore. Autoritet më të mëdha mjekësore pajtohen me këtë fakt, pasi që shkenca në të cilën shquhen ata është rezultat i krahasimeve, eksperimentimit, inspirimit, vizionit dhe hipotezës. Llojet e ilaçeve, të cilat i ka përdorur i Dërguari i Allahut dhe shokët e tij nuk kanë qenë medikamente me përzierje kimike të quajtura farmaceutike, por kanë qenë të thjeshta dhe të papërziera, ku shumica e tyre përbëhej vetëm nga një element përbërës. Nganjëherë shtonin edhe ndonjë substancë tjetër ushqyese për ti ndihmuar ilaçit apo për t’ia rregulluar shijen.
Prej CHF 28.00 CHF
.
1 x 'Mjekėsia e tė Dėrguarit alejhi selam' Porositė
Fara e zezė natyrale 200 gr. Fara e zezė natyrale 200 gr.
Muhamedi a.s. ka thënë:
’’ Me të vërtetë, kjo Fara e Zezë është shërim për çdo sëmundje përveç vdekjë’’
Fara e zezë përmban përafërsisht 38% karbohidrate, 35% vaj acid të pangopur prej të cilave acidi Linolein, acidi alfa-Linolein, nigellon, alfa pinen, acidi folik, niacina, 21% albumina, pastaj vitaminat B1, B2, B6 minerale hekur, kalcium, magnez, zink
Dobitë e Farës së zezë:
Fara e zezë ka ndikim nxitës në sistemin imunitar, metabolizëm dhe zhvillimin e hormoneve, njëkohësisht pastron trupin nga toksinat e dëmshme, përforcon qarkullimin e gjakut, ndihmon në funksionin e zorrëve dhe rrit shkëlqimin e flokëve dhe lëkurës. Është mjaft efektiv ndaj sëmundjeve alergjike.
Metoda për përdorim:
Mjekët e specializuar në bimët natyrale këshillojnë për përdorimin e Farës së zezë ashtu si është, duke e bluar dhe përdorur menjëher pas bluarjes dhe jo të lihet e bluar, sepse vaji avullues aë ajo përmban avullon shpejtë dhe kështu i ikin të gjitha vetitë shëruese.
Fara e zezë mund të përdoret e përzierë me mjaltë, apo duke e tretur në unë apo në qumësht. Ky është përdorimi më i mirë i farës së zezë. Mënyra më e thjeshtë për marrjen e farës së zezë është duke vendosur një lugë nga Fara e zezë në një pjatë me kos ku shtohet edhe vaji i ullirit. Kjo është pjata më e dobishme e mëngjesit dhe mbrënjës.
Doza ditore për të rritur: 1 lugë çaji
Doza ditore për fëmijë 3 – 12 vjetë: gjysmë luge çaji

Prej CHF 12.00 CHF
.
1 x 'Fara e zezė natyrale 200 gr.' Porositė
bbbbbbbbbbbbbb


Shportė
Ju nuk keni asgje ne shporten tuaj!
Mirėsevini pėrseri!
E-Mail Adresa:
Passwort:
E keni harruar fjalėkalimi?
Informatori
E-Mail Adresa
Statusi

Grupet e klientėve:Mysafir
Valuta
Artikujt mė tė shitur
01.
Ujė Zemzemi
Prej CHF 4.50 CHF
.
02.
Black seeds Oil 125 ml - Vaji i farės sė zezė
Prej CHF 12.00 CHF
.
03.
Drita e zemrės dhe Jasini
Prej CHF 5.00 CHF
.
04.
Ēaji Form – Dobėsim i shėndosh, pėrzierje 9 lulesh
Prej CHF 5.90 CHF
.
05.
Kalendari - Takvimi 2015
CHF 0.00 CHF
.
06.
Sapun i farės sė zezė - Blackseed Soap
Prej CHF 2.50 CHF
.
07.
Orė me ezan pėr mur, Auto islamic Azan clock - Quemex QAC 810
Prej CHF 89.00 CHF
.
08.
Ēaj i farės sė zezė (Farės sė Bereqetit)
Prej CHF 5.00 CHF
.
09.
Emrat musliman dhe domethėnia e tyre
Prej CHF 5.00 CHF
.
10.
Filmi Ibrahimi a.s., DVD
Prej CHF 10.00 CHF
.
islamischen.ch